Strona WordPress

Dla kogo joga?

Czy joga jest dla wszystkich ludzi? Nie, nie dla wszystkich – zdecydowanie dla ludzi troszkę bardziej świadomych, którzy chcą mieć  bogatsze i zdrowsze życie.
W jodze  nie  ma natychmiastowych wyników -jednak te wypracowane długim ćwiczeniem są bardzo trwałe.
Jeśli na co dzień doświadczasz silnego stresu joga lecznicza pomoże ci poprzez głęboki relaks poprawę nastroju wewnętrzne wyciszenie zwiększenie pewności siebie.
Jeśli doświadczałeś traumatycznych przeżyć, to te przeżycia „odłożyły” się w komórkach twojego ciała, odcisnęły swoją pieczęć na twojej postawie.
Podczas ćwiczeń jogi, krok po kroku, bardzo powoli  usuwane są te „złogi” traumatycznych przeżyć widoczne w  postaci przykurczów, blokad, stanów bólowych.

Przedstawię teraz  bardzo krótki schemat motoryki ciała i uwarunkowań psychologicznych, schemat ten jest już widoczny po kilku pierwszych zajęciach jogi.
Jeśli bez trudu wykonujemy skłony do przodu, bardzo głębokie, elastyczne – to zwykle w psychice przejawia się to jako aspekt  zdrowej, harmonijnej ugodowości, skłonności do poznawania świata, asertywności, radosnego dzieciństwa. Natomiast jeśli skony do przodu nie są  głębokie jeśli są wyraźnie ograniczone wtedy pokazujemy światu nasz „twardy kark”, naszą niepokorną osobowość, kostyczność, dystans do świata i ludzi..Joga harmonizuje te dwie przeciwności i daje  nam doskonałą  równowagę.